0%
Posted inGayrimenkul Haberleri

Kağıthane Kiralık Ev

Kağıthane kiralık daire

İstanbul’da kaliteli bir yaşam arayanların adresi olan Kağıthane, son dönemde dikkat çeken yerleşim yerleri arasındadır. Kağıthane, çok sayıda projeye ev sahipliği yapan bir bölge olarak sakinlerine ilgi çekici alternatifler sunmaktadır. Bölgede yer alan satılık ve kiralık daireler, konum özelliklerine göre değişen avantajlara sahiptir. Bununla birlikte; Kağıthane kiralık ev arayanların dikkat etmeleri gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Bununla birlikte; Kağıthane kiralık ev arayanların dikkat etmeleri gereken önemli hususlar bulunmaktadır.

Kağıthane kiralık daireler

Kağıthane Kiralık Ev Arayanlar Nelere Dikkat Etmeliler?

Kiralık ev seçiminde öncelikle, ihtiyaca uygun büyüklüğe sahip bir ev seçimine dikkat edilmelidir. Bununla birlikte;

 1. Evin site içerisinde olup olmadığı,
 2. Sitenin sosyal imkanlarının ne durumda olduğu,
 3. Evin merkeze olan uzaklığı,
 4. Evin bulunduğu muhitin toplu taşımaya ne kadar yakın olduğu,
 5. Dairenin yalıtım durumu,
 6. Dairenin bulunduğu cephe durumu da dikkate alınması gerekenler arasında yer almaktadır.

Kiralık Evde Oturanlar İçin Sosyal İmkanlar Neler?

Kağıthane kiralık ev arayanlar için bölgedeki sosyal imkanların ne durumda olduğu da merak edilmektedir. Öncelikle, Kağıthane’nin sosyal anlamda gelişmiş bir bölge olduğunu söylemeliyiz. İlçede sosyal aktivite yapmak isteyenler için sayısız yaşam alanı yer almaktadır.

Spor salonları ve yüzme havuzları ile birlikte dinleme salonları, günlük yorgunluğunu atmak isteyenler için yeterli düzeydedir. Bununla birlikte, site içerisinde kiralık ev arayanların, site imkanları doğrultusunda ekstra sosyal imkanlara sahip olabilecekleri de söylenebilir.

Yüzme havuzu ve spor salonlarının yanı sıra bazı projelerde; çocuk parkları ve kreşler de yer almaktadır. Sitelerin, sahip oldukları imkanlar doğrultusunda site sakinlerine sundukları sosyal alanlar, aile yaşamı arayanlar için kolaylık sağlamaktadır.

Kiralık Ev Seçiminde Oda Sayısı Nasıl Belirlenmeli?

Kağıthane’de kiralık daire arıyorsanız ve kaç odalı bir ev tercih edeceğinizi bilmiyorsanız, ihtiyaçtan fazla odaya sahip olan evlerin ciddi anlamda sizi yorabileceğini söylemeliyiz. İhtiyaç fazlası odalar, her zaman için ekstradan temizlik yapılması gereken alanların varlığı demektir. Evdeki boş bir odayı kullanmasanız dahi belirli aralıklarla odanın temizlik ihtiyacı oluşmaktadır. Kağıthane kiralık ev tercihinde; aile bireyi sayısı, ihtiyaç duyulan oda sayısı ve evde hangi alanların oluşturulmak istendiği hususları doğrultusunda oda sayısı belirlenmelidir.

Apartman Dairesi mı Yoksa Müstakil Ev mi Daha Avantajlı?

Kiralık bir ev arayanlar için müstakil evler de dikkate alınan seçenekler arasındadır. Eğer çok sayıda oda ihtiyacınız bulunmuyorsa müstakil evler sizin için uygun olmayabilir. İhtiyaç fazlası odaların çok sayıda sorumluluğu beraberinde getireceği düşüncesiyle, geniş olmayan aileler için apartman dairesi seçimi ideal olabilir. Ayrıca müstakil bir evin ısınma giderleri de apartman dairesine göre yüksek olabilmektedir.

Daire Kiralarken Hangi Hususlar Göz Önünde Bulundurulmalı?

Daire kiralamayı düşününler, kiralama işlemine yönelik sorumluluklarının, sadece kira bedelini ödemek olmadığını bilmeleri gerekmektedir. Özellikle site içerisinde daire kiralayanların, apartman ve site giderleri için belirli bir aidat ödemeleri gerektiği göz önünde tutulmalıdır. Öyle ki, bazı sitelerde genel giderler için alınan aidat tutarı, ev kirasına büyük oranda yaklaşabilmektedir. Böyle bir sürprizle karşılamamak adına, kiralama işleminden önce apartman yöneticisi ile görüşmekte fayda olabilir.
Bununla birlikte;

 • Dairenin güvenlik durumu,
 • Dairenin yangın merdivenine olan konumu,
 • Dairenin depreme dayanıklılık raporunun olup olmadığı,
 • Apartmanda güvenlik kamerasının bulunup bulunmadığı,
 • Apartman işleri için görevlinin istihdam edilip edilmediği gibi unsurlar da Kağıthane kiralık ev arayanlar için önemlidir.

Kiralama İşlemlerinde Hangi Giderlere Katlanmak Gerekiyor?

Daire kiralama işlemleri, beraberinde birtakım giderleri de kiralayan için gündeme getirmektedir. Öncelikle, daire kiralama sürecinde, ev sahibine belirli bir miktarın depozito olarak ödenmesi gerekmektedir. Bu tutar, genellikle bir aylık kira bedeline eşit olmakla birlikte bazı durumlarda tutarın değişiklik gösterdiği örneklere de rastlamak mümkündür.

Depozito bedeli ne olursa olsun, Türk Borçlar Kanunu’na göre bu bedelin, 3 aylık kira bedelini geçemeyeceğini bilmelisiniz. Bununla birlikte; depozitonun yanı sıra emlakçı komisyonu ve taşınma giderleri de kiralama sürecindeki diğer maliyet kalemleridir.

Kağıthane Kiralık Ev Arayanlara Hangi Projeler Önerilebilir?

Kağıthane Kiralık Rezidans arayanlar için Ada İstanbul Residence tavsiye edilebilir. Proje, Kağıthane’nin tam kalbinde yer alan konumunun yanı sıra 7.000 metrekare inşaat alanıyla, sakinlerine geniş bir alan sunmaktadır. Projede, Kağıthane kiralık daire 3+1 ve 2+1 evler yer almakla birlikte bu evler, farklılık arayanlara hitap etmektedir.

Tek bloktan oluşan Ada İstanbul Residence, Kağıthane kiralık residence daire arayanlar için kaçırılmayacak fırsatlar sunmaktadır. Projede, daire sakinleri için çok sayıda sosyal alan ve 24 saat boyunca kesintisiz güvenlik hizmeti de yer almaktadır.